Akçalı Boya ülkemizin yükselen sektörlerinin başında gelen boya sektöründe 1984 yılından beri faaliyet göstermektedir. Ülkemiz boya sektörü 2014 yılı itibariyle 2,2 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşmış bulunmaktadır. Boya sektörünün günümüzde ulaştığı ekonomik büyüklük ile ülkemiz, yakın coğrafyada 2., Avrupa’da ise 6. sırada yer almaktadır. Ülkemiz, boyada Avrupa’nın en büyük üç üreticisinden biri olmayı hedeflemektedir. Bugün yarım asra yaklaşan deneyimiyle Akçalı Boya, güvenilen ve aranan bir marka haline gelmiş olmanın haklı gururunu taşımaktadır.

Akçalı Boya gün geçtikçe ürün yelpazesinde yepyeni ürünlere yer vererek sektörde fark yaratmakta ve böylece tüketici ve pazarın ihtiyaçlarına hızlı ve tatminkâr cevaplar vermektedir.

Her zaman en iyi kaliteyi en uygun fiyatla pazara sunmayı hedeflemiş olan Akçalı Boya, bu hedef ile uyumlu olarak yüksek kaliteyi daha etkin üretmenin gereğine inanmıştır.

Akçalı Boya aynı zamanda kalite standartlarını öncelikleri arasında tutmakta ve 2004 yılından itibaren Almanya TÜV Thüringen e.V. tarafından belgelendirilmiş EN ISO 9001:2008 kalite yönetim sistemi sertifikaları ile kalite standartlarına uygun olarak hizmet vermektedir.

Akçalı Boya, en son teknolojiye sahip ekipmanları ve konusundaki uzman kadrosu ile ürün, hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak dünyanın önde gelen global firmalarının standartlarını Türkiye’de uygulamaktadır.

Akçalı Boya çalışanlarına, müşterilerine, tedarikçilerine, çevresine ve diğer paydaşlarına karşı olan sorumluluklarının farkındadır. Bu farkındalık doğrultusunda kabul görmüş ahlaki değerler ile sosyal sorumluluk stratejisi uygulamaktadır. Bu strateji, kurulduğu yıldan bu yana Akçalı Boya’yı sektörde ve kamuoyu nezdinde hep daha ileriye taşımaktadır.

Akçalı Boya, piyasanın değişen ihtiyaçlarını takip etmeyi ilke edinmiştir. Bu amaçla Ar-Ge alanında devamlı olarak çalışmakta, Avrupa’da ve dünyada sektörde olan gelişmeleri takip etmekte ve uluslararası ürün kalitesini aşmayı hedefleyen yeni ürünler ve sistemler üretmeyi amaçlamaktadır. 260 adet ürün çeşidine sahip Akçalı Boya’nın; yeni ürün gelişimi konusundaki başarısının altında, ekonomik gelişmenin merkezinde yenilik kavramının bulunduğunun bilinciyle hareket etmesi yatmaktadır.

Akın Akçalı

M. AKIN AKÇALI
CEO / Founder

Akçalı Boya CEO’su ve Boya Sanayicileri Derneği (BOSAD) Yönetim Kurulu Başkanı